Jdi na obsah Jdi na menu
 


11.díl

"Jmenuje se Mei..."odpověděl mu Sasuke jako by se nechumelilo  a zamířil jí  naproti.

"A co je zač?"zamručel blonďáček s náznakem nepřátelství. Ale to už byli u ní. Šedooká dívka se nijak nerozpakovala a skočila Sasukemu kolem krku. Naruto nestačil zírat. Jakým právem se na jeho kamaráda takhle lepí. A co je nejhorší, jak to, že jí to Sasuke dovolí?! Proč ji nesetřese tak jako ty ostatní?! Co se to tu ksakru děje?!!! Dívka se spěšně odtáhla.

 Konečně pustila Sasukeho z těch svejch spárů... pomyslel si Naruto nerudně a propaloval ji pohledem.

"Tebe bych tu nečekal..."utrousil Sasuke. "Myslel jsem, že bydlíš v tom sousedním městě..."

"To ano, ale jednou za čas sem zajdu, abych položila nějaké  květiny na památník padlých."vysvětlila hořkým tónem. V tu chvíli jí Narutovi bylo skoro líto...ale skoro je podstatné slovo.

"Tví příbuzní byli z Listové?"vypálil  jako u výslechu. Rudovláska se k němu překvapeně natočila.

"Vlastně to byli mí rodiče...žádné jiné příbuzné jsem neměla..."odpověděla.

"Promiň...to je mi líto..." Tak teď si připadal fakt hrozně.

"To nemusí, už je to dávno....a kdo ty vlastně jsi?"zajímala se lehce podrážděně.

"Naruto Uzumaki. Příští hokage! Dattebayo!"Pitvořil se Sasuke potichu tak, aby ho mohl slyšet jen blonďáček, který ho za to počastoval vražedným pohledem.

"Jmenuji se Naruto Uzumaki."obrátil svou pozornost zpět k záhadné dívce.

"Hn....to je hezké, ale moc mi to neřekne..."prohlásila uštěpačně. Už se ani nedivil, že se Sasukem dobře vychází...jsou jeden jako druhej...."

"A nemyslíš, že by ses nejdřív měla představit ty? Já jsem tu přece doma, to ty jsi cizinka."zabručel Naruto a jeho černovlasý spolubydlící si ho změřil překvapeným pohledem. Od kdy je Naruto na holky takhle protivný....to už od něj spíš očekával, že Mei pozve na rámen, ale tohle?

Mei se lehce zamračila. "Jmenuji se Mei Takeshita a do včerejška jsem byla číšnicí v jednom baru v sousedním městě. Narodila jsem se tady-v Listové, ale od doby, co mí rodiče zemřeli při útoku kiuubiho, tu nebydlím. Byla jsem maličká, když se to stalo-pak mě vychovávala jedna starší paní z města, kde jsem už zůstala.  A teď..."odmlčela se a mrkla na Sasukeho, načež se Naruto náležitě zaxichtil."Teď sháním angažmá jako zpěvačka, což je ostatně asi jediné, co vážně umím."

"Hmmm.."protáhl Naruto..."A odkud se znáte?"obrátil se na Sasukeho a měřil si ho rentgenovým pohledem

"Potkali jsme se v jednom hudebním baru za vesnicí."odpověděla za něj červenovláska. Naruto se vyčítavě obrátil na svého kamaráda. Tak oni ho dva roky nahánějí všude možně a on si přitom chodí do baru v blízkosti vesnice? No to snad ne?!

 Sasuke se tvářil netečně. Přemýšlel, jak asi dát Mei signál, aby toho moc nevyžvanila. Přece jen, Naruto by byl asi dost naštvaný, kdyby zjistil, že zatímco  na něj čekal do noci na mrazu, tak on si někde š**á...

"To je tvůj přítel?" tázala se dívka Sasukeho.  Takže přece jen je tu někdo, komu by chyběl...

Odpověď přišla od Naruta: "Ne! Chci říct...že vlastně ano...ale ne přítel jako přítel, ale myslím jako kamarád. Jsme kamarádi. Jinak spolu nic nem..totiž bydlíme spolu, ale...ehm...jsme jenom kamarádi!"vykoktal nakonec.

"Hn..."shrnul to ve stručnosti Uchiha a Mei se krátce zasmála.

"To je mi jasný, že spolu nechodíte. Nebo nevim, jak ty, ale Sasuke je patrně na holky...o tom něco vím...a nebo...že bys byl bisexuál?"zeptala se škádlivě  a drcla do Sasukeho loktem.

 V obou chlapcích trhlo. Ještě měli čerstvě v paměti jejich nedávnou aférku…
„Prosim tě, co tě napadá,“ odfrkl si Sasuke a doufal, že léta sebeovládání se mu vyplatily a on se teď nechová nijak podezřele.
„A jako… jaks myslela to, že o tom něco víš?“ uvědomil si náhle Naruto. To tím chtěla říct, že s ním chodila? Nebo ještě hůř – spala?!
„Promiň, ale jestli ti Sasuke neřekl, kde včera byl, nebudu se ti svěřovat,“ usmála se mile Mei. Nemyslela to nijak špatně, ale Naruto v tu chvíli viděl rudě. Takže tahle hnusná děvka svedla Sasukeho! Sasukeho, o kterého se má starat, pečovat o něj, rozesmívat ho a rozptylovat. Cítil, jak se mu začaly klepat ruce. Netušil, proč se chová tak afektovaně, ale cítil, že asi vzteky vybuchne. Tváře mu hořely, v očích se mu nehezky blýskalo.
„Tys s  spal?“ zavrčel nenávistně skrz zuby směrem k Sasukemu.
„Hele, o co ti jde, ubožáku? Je to snad moje věc, ne?“ zamračil se Uchiha. Mei jen nechápavě přihlížela. To, jak Naruto řekl slovo „ní“ se jí ani za mák nelíbilo. Bylo v tom tolik zloby a znechucení. Co mu ale udělala?
„Tvoje věc říkáš,“ opakoval ironicky blonďáček. „Tvoje věc, jo?! Tak to bys u mě, do prdele, neměl bydlet! Víš, že tě mám tak nějak na starost a ty si místo toho běháš za kurvama!“
PLESK!

Naruto se chytil za tvář. V očích se mu zaleskly slzy bolesti a ublížení. Mei se nad ním hrozivě tyčila.

„Už mi nikdy neříkej, že jsem kurva!“

„Ale ty si nic lepšího nezasloužíš! Vlastně za to celý můžeš ty! Kdybys tu nebyla, nemusel jsem se stresovat, jestli tady milostpán neleží zase v kaluži krve jako tenkrát!“ Teď už mu slzy tekly. Nedokázal je zadržet. Vzpomínka na polomrtvého Sasukeho byla poslední kapkou. Tak co, ať se klidně ztrapní, stejně mu to už je všechno jedno!

„Naruto…“ šeptl tiše Sasuke. Neměl ani ponětí o tom, že to Naruto bude brát takhle.

„Dej mi už pokoj!“ zakřičel na něj oslovený, otočil se na podpatku a rozeběhl se směrem k bytu. Už s nimi nechtěl být. Ještě by se tam mohli začít olizovat – to už by na něj bylo vážně moc.

Minul jejich byt a běžel dál. Chtěl být co nejdál od Sasukeho a věcí, které mu ho připomínají, takže v bytečku by se cítil ještě hůř. Zastavil se až v lese u malého jezírka, kam obvykle nikdo nechodil, protože sem sluneční paprsky jen málokdy pronikaly a panovalo tu tak stálé šero. Jemu to ale vyhovovalo. Posadil se do trávy a rozzuřeně zatínal pěsti na zemi, takže tím rval kusy trávy. Snažil se uklidnit a pochopit své jednání, momentálně to však nešlo.

Mezitím uprostřed Konohy pořád stáli Sasuke s Mei.
„Co to do něj vjelo?“ mračil se černovlásek a díval se směrem, kterým Naruto uprchl.
„Záleží mu na tobě… a možná víc, než si on sám uvědomuje,“ mudrovala dívka. Teď litovala, že Naruta uhodila. Jen ho to ještě víc rozhodilo.
„Co to povídáš?!“ vyštěkl Sasuke a zadíval se jí do očí.
„Měl bys ho najít… Já už stejně musim jít, mám ještě zařizování. Měj se, Sasuke a urovnejte si to mezi sebou… Možná si to neuvědomujete, ale podle toho, co jsem viděl, vás k sobě poutá dost silný pouto.“ S tím zmizela za rohem ulice a nechala Uchihu stát uprostřed ulice.
Sasuke se za ní zamyšleně díval. Jaké silné pouto? Co je to zase za nesmysl? Jistě, pouto mezi nimi bylo, to ano...ale pouze pouto přátelství a i to bylo na pováženou. Ta holka to ale řekla takovým divným vševědoucím a kousavým tónem, který ho vyvedl z míry. Muselo ji rozhodit to, jak se k ní Naruto choval a nejspíš mlela tak trochu z cesty-jinak si to nedovedl vysvětlit.

Potřásl hlavou a otočil se směrem tam, kde před chvílí zmizel jeho spolubydlící.

 

Naruto ležel roztažený na zádech u jezírka, prsty pravé ruky se lenivě ráchal ve vodě a snažil se srovnat své myšlenky tak, aby začaly dávat smysl. Nicméně-nedařilo se. Naprosto nechápal svoje reakce. A o emocích raději ani nepřemýšlel.

Nejspíš ho nějak poznamenalo, když tehdy viděl Sasukeho umírat. Od té doby se od něho nechce ani hnout. Od té doby si nárokuje každý jeho úsměv, každou minutu... Vždyť je to koneckonců jen a jen jeho zásluha, že se dal zase v rámci možností dohromady. A on si je s nějakou cizí courou, zatímco na něj čeká strachy bez sebe. Ale pravda je, že do toho, s kým spí, mu vážně nic není. Tak proč takový vztek? Proč jen měl v tu chvíli takovou chuť tu holku rozsápat na maličkaté kousíčky a ty kousky pak hodit piraním...?

Možná by mu měl dát víc volnosti a trávit taky nějaký čas o samotě nebo s jinými přáteli. Mohl by třeba jít s Irukou-senseiem na rámen.... Prostě cokoli, nebo má pocit, že soužití se Sasukem je nějakým zdraví škodlivým způsobem návykové.

"Tak tady jsi..."ozvalo se tiše někde za ním a blonďáček si připadal, že ho snad trefí šlak, jak se polekal. Prudce se posadil a otočil se k tomu narušiteli. Opět ho přepadl pocit ukřivděnnosti.

"Co mi chceš?"zamračil se.

"Chci se ti omluvit." pronesl Sasuke s téměř komickou vážností a přešel až k němu, kde se rovněž usadil do trávy.

Naruto na něj chvíli vyjeveně zíral. Od kdy se Uchiha omlouvá?! (O.o)Pak se však vzpamatoval a rychle našel i svůj vztek.

"Nestojím o žádné omluvy. Je to přece tvoje věc, ne?!"vyštěkl histericky.

"Nevěděl jsem.....nedošlo mi, že se o mě budeš strachovat...já jen prostě...potřeboval jsem na chvíli vypadnout, na nic nemyslet, zapomenout...."poslední slova pronesl jen váhavě a šeptem. Vztek blonďáčka v tu chvíli nadobro přešel. Rychle ho vystřídal smutek.

"Já myslel, že se mnou na to zapomínáš...proč jsi neřekl....já bych..."

"To není tvoje vina. Máš pravdu. S tebou obvykle zapomínám, ale jsou momenty, kdy si vzpomenu a pak...pak jsem sám sebou znechucený. Jak se vůbec můžu smát po tom, co jsem zabil vlastního milovaného bratra....svoji krev, jedinou rodinu. Já nemám žádné právo zapomínat, Naruto...to je ten problém...."

Naruto se se slzami rozhořčení v očích chystal k protesům. Černovlásek se jen smutně pousmál a přerušil ho dřív, než stihl vůbec něco říct.

"Tomu nemůžeš porozumět, když jsi neviděl to, co já, když neznáš souvislosti...Něco ti teď ukážu, jestli chceš...aby sis to dovedl představit. Slibuju, že se ti nic nestane...Mangekiyo sharingan!" 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

^^

(Sys, 14. 2. 2011 13:56)

tak takhle to utnout!!! to je práce profesionála x) moc se s ostatními těším na další díl už aby tu byl ^_^

Jupí´

(Asuky, 11. 2. 2011 1:04)

Nedělej to né, takhle to useknout ;-( krásná povidka !!! Čtu to o pul noci a nemůžu zadržovat smích :D chudinka moe mamlas mě musí napomínat abych ztichla :DD

eeej

(Ki5m, 10. 2. 2011 19:43)

Libovka...KAWAII ... SUGOI nwm co dal ae rozhodne chci dalsi dil

O.o

(Iruka sensei, 9. 2. 2011 19:17)

Jashine, zase mi to usekli a já se na to tolik těším!!!
Honem další díl :D

(^__^)

(Mia-san, 7. 2. 2011 18:08)

Emoční, neemoční, stejně je tohle skvělá kapitolovka, vím, že se neustále opakuji, ale ono to ani jinak nejde :o)
Takže neotálejte s dalším dílkem ;o)

..

(..., 7. 2. 2011 17:17)

super díl:-) .. jak už psala Terkic.. se vším souhlasím..:-) už se těším na příští díl.:-)

:)

(Itachi-chan, 7. 2. 2011 17:08)

Tohle je skvělý příběh, líbí se mi, jak je napsaný. Nemůžu se dočkat další kapitoly :)

...

(Hanka, 7. 2. 2011 16:39)

Mám ráda tuhle povídku a těším se na další díl. Komenty mi moc nejdou tak se nezlobte.

...

(terkic, 7. 2. 2011 12:00)

prostě miluju tuhle kapitolovku, nešla by přidávat častěji? *__* tenhle díl se mi opravdu líbil, jak vyjadřovali svý pocity aniž by si to uvědomovali, no prostě super:)

 

 

Portrét


Akaku okénko pro YaoiFans!

Obrázky a citáty na profil LidéArchiv

Kalendář
<< říjen >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Statistiky

Online: 1
Celkem: 278632
Měsíc: 1691
Den: 47