Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.díl

28. 2. 2011

Najednou svět okolo Naruta zmizel. Stromy, jezírko i Sasuke jakoby tam nikdy nebyli. Všude panovala tma. Zmateně se rozhlížel kolem sebe a najednou to uviděl.
Itachi s chladným výrazem vepsaným ve tváři, držíce zakrvavenou katanu. Na zemi přes ležela dvě těla – jeho matka a otec. Pak se objevil jiný záblesk – vraždění ostatních příbuzných. Babička, teta, děda, strýc,… všechny je viděl umírat Itachiho rukou.
Chytl se za hlavu a klesl na kolena.
„Sasuke, dost! Přestaň, já to nechci vidět! DOOOST!“ Naruto křičel jako smyslů zbavený. Věděl, že jeho přítele to muselo zasáhnout, ale že by byl týrán až takhle, o tom neměl ani zdání. Noční můra však pokračovala nekompromisně dál.
Teď před sebou viděl sedmnáctiletého Sasukeho, celého od krve a stejně tak zřízeného jeho staršího bratra. Byl to jejich poslední střet. Den, kdy Itachi padl. Boj netrval dlouho – Sasuke mu ukazoval jen to nejdůležitější.
Poslední ťuknutí do čela, poslední úsměv. Smrt. Itachi zemřel, Sasuke zvítězil.
A hop do další vzpomínky. Tentokrát boj s Madarou. Jeho krutá slova, která bodala jako ostří nože, jeho příšerný úšklebek, když viděl, jaká působí muka. Poslední výdech. Konec.
Naruto cítil tu příšernou prázdnotu uvnitř sebe, cítil, jak mu slzy kanou po tvářích. Už měl dost, chtěl z genjutsu pryč. V tu chvíli přišlo vysvobození. Sasuke uvolnil Sharingan a Naruta do očí praštilo ostré světlo. Klesl na kolena a jen lapal po dechu.
„Netušil jsem…“ řekl jen, než omdlel. Celá ta iluze ho tak vyčerpala, že už na nic neměl sílu.
„Ani jsi nemohl,“ zamumlal Uchiha a šel namočit kus látky do jezírka, aby mohl Naruta probrat.


Blonďtý chlapec ležel  na staré posteli  ve svém  skromném bytě. Všechno ho bolelo a celkově se cítil zesláblý. Připadal si jako po nemoci, přestože díky devítiocasému démonovy zrovna moc chorob nezažil. S námahou rozlepil oči a pokusil se posadit, avšak byl rád, že se zdvihl na loktech. Světlo v místnosti, ačkoli ho tam moc nebylo, ho  v první chvíli přímo bodalo do očí. 

"Tak už jsi vzhůru..."konstatoval  známý hlas někde poblíž jeho postele. Pátravě se otočil a zasténal, jak byl ten pomalý pohyb najednou namáhavý a bolestivý. Sasuke seděl na  zemi kousek od něj a opíral se zády o zeď Proužky světla, v nichž se třepotala zrnka prachu se měkce odrážely od jeho bledé kůže a černých vlasů. Jak k němu zdvihl hlavu, přes prameny vlasů, které mu nedbale padaly do obličeje jeden sluneční paprsek  prosvítil i jindy tak temné oči. Opravdu byly u okrajů světlejší. 

Díval se na něj s omluvou, skoro až bázlivě, jakoby očekával výčitky. K těm se ale Naruto neměl. Neměl mu za zlé, že ho uzavřel do takového genjutsu. Naopak. Byl svým způsobem šťastný, že ho konečně mohl doopravdy poznat, že konečně rozumí, že všechno, co se kdy stalo najednou dává dokonalý smysl. Pravda. Bylo to hrůzné, bolestné a skličující, žebral o slitování,  v tu chvíli si nepřál nic jiného, než aby toho už nechal, ale teď....je....je rád.

"Sasuke...já...nevěděl jsem, jak...co jsi prožil...a .."dojatě se zadrhával. Chtěl mu toho tolik říct, jenže buď neměl dostatečné stylistické schopnosti, nebo ten chaos, co právě pociťoval, nešel dost dobře vyjádřit slovy.

"To je v pořádku....jak bys taky mohl...? Neomlouvej se za něco, co není tvoje vina. Doteď jsi o mě vlastně skoro nic nevěděl....A omlouvám se, že jsem tě nepustil, když jsi to po mě chtěl, ale..."nechal to poslední slovo vyznít do ztracena. Jako by chtěl ještě něco říct, ale nakonec si to raději rozmyslel.

"Ale?"zeptal se modrooký, v němž to vzbudilo nefalšovanou dětskou zvědavost. Odpovědi se ale nedočkal.

"Haló! Země volá Uchihu! Ale co, sakra jashin!?"

"Ale nic. Prostě jsem nikdy nikoho nenechal přijít takhle blízko a když už jsem se k tomu teď rozhodl....prostě jsem chtěl, abys to viděl všechno....abys mě pochopil....promiň bylo to sobecké, málem jsem ti způsobil  trvalou újmu.....i když....ve tvém případě možná není moc co pokazit..." ušklíbl se provokativně.
„Hele jo!“ bouchnul ho pěstí do ramene s úsměvem od ucha k uchu Naruto. Pak zas hned zvážněl. „Děkuju.“
Sasuke pozvedl obočí v němé otázce.
„Děkuju ti za to, žes mi to ukázal, že ses mi otevřel. Já… vážím si toho a chci ti říct, že… když budeš potřebovat… rozptýlení, klidně si za ním jdi…“ Blonďák to ze sebe s námahou dostal. Sice se teď choval jako rozumný mladý muž, ale moc dobře se u toho necítil. A nemohl za to doznívající účinek genjutsu. Štvalo ho sebemenší pomyšlení na to, jak si Sasuke užívá s kdovíjakou poběhlicí.
„No to je od tebe velkorysé,“ ušklíbl se Uchiha. Už zase byl ve své kůži. Předchozí slabá chvilka jako by nebyla. „Budu vedle,“ oznámil tiše a zmizel z pokoje, zanechávaje tak Naruta svým vlastním sžíravým myšlenkám.
Uzumakiho už unavovalo nesmyslné žárlení na osobu svého nejlepšího přítele. Už nad jejich „vztahem“ přemýšlel tolikrát a stejně nikdy na nic nepřišel, tak proč to dál řešit? Tůdle! Odteď bude jednat po svém. Už nebude ukňouraný naivka, bude z něj normální kluk, co si normálně užívá.
„Pozor, vážení, je tu nový Uzumaki Naruto!“ zazubil se zvesela, načež vyskočil z postele. Jen v černém triku a stejně tak černých kalhotách vyšel z ložnice.

„Hej, Sasuke! Zvedni ten svůj zadek a jdeme!“
„Cože? Kam?“ Uchiha na něj koukal jako na blázna.
„Do hospody přece,“ protočil očima Naruto, jako by to byla ta nejběžnější věc. Na dnešní večer měl v plánu sbalit nějakou slečnu a dopřát své rozpolcené dušičce klid. Sasuke stále nechápal, co se to s Narutem za těch pár minut o samotě stalo, ale bez protestů ho pomalu následoval. Nechtěl, aby vyvedl nějakou hloupost, takže pro dnešní večer si vymění role. On bude chránit a Naruto bude chráněn.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ZA CO????

(zirafa, 7. 3. 2011 20:18)

Tohle mi nedělejte, tušíte vůbec jak je deprimujíci, když nevíš co bude dál??? Koukej pokračovat!!! Tsss, takhle to useknout to se nedělá, víš. Ehm, ehm, jinak gratuluju, podařilo se vám mě pořádně navnadit, prosím, prosím pokračujte xD

...

(Arya, 2. 3. 2011 20:53)

Tak...tak kratke? Y_Y
preco T_T
no nevadi ;D aaaaa dufam ze sa budu diat veci :D

Yup yup ^-^

(Kagome/Kurama, 2. 3. 2011 20:28)

Ach... to je krátké! O_o XD Já vím, není moc příjemné, když si čtenář hned stěžuje... Ale vážně jsem byla hodně natěšená, ale já se nestihla ani začíst a vy jste mě tak navnadily... Huu, budu muset dufat v dlouhé příště ^-^ xD Jinak je fajn, že se tak Naruto rozhodl, rozhodně s tím souhlasím. Samozřejmě že to i tak nepůjde nežárlit, to si určitě uvědomí sám xD
Určitě další díl přidejte brzy, budeme vděční :3

...........

(Mia-san, 2. 3. 2011 18:53)

Panebože, tohle bylo zase naprosto skvěle napsané pokračování... rychle dál, dál, dál!!! :o)
Jsem nedočkavostí bez sebe! :o)

To mi nedělejjjj :D

(Asuky=3, 2. 3. 2011 16:33)

AÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ to mi nemůžeš dělat..JAshin, ten díl byl dokonalej, co to kecám všechny tvé povídky jsou extra-mega-bombastycký, to je ták....xDDD já nemám slov..Prosím další díl *štěněčí očička*

*__*

(Iruka sensei, 2. 3. 2011 12:31)

Doufám,že bude Sasan žárlit. TAK! a teď s tím něco udělejte :D
Parádní díl!!!

!!!!

(Sys, 1. 3. 2011 16:44)

kawaii..jsem šťastný feťák, který dostal svoji dávku...arigatou x)

...

(Hanka, 1. 3. 2011 14:06)

Přečteno jedním dechem. Nemůžu se dočkat co ti dva zase vyvedou. Je to fakt moc pěkný a už se těším na další díl.

....

(terkic, 28. 2. 2011 23:00)

jupí, další díl je tu *úsměv od ucha k uchu*:) napínáte mě, jo jo, tohle je mučení, čekat s takovým napětím, co bude dál, jsem hold až moc zvědavá, a hlavně u povídek, které se mi opravdu líbí:)

 

 

Portrét


Akaku okénko pro YaoiFans!

Obrázky a citáty na profil LidéArchiv

Kalendář
<< říjen >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Statistiky

Online: 1
Celkem: 284760
Měsíc: 2165
Den: 72