Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. díl

"Lady Tsunade! Slyšíte to taky?"tázala se nesměle tmavovlasá Shizune a zmateně se rozhlížela.
"Obávám se, že to nejde přeslechnout..."povzdechla si Lady a zlověstně sevřela ruce v pěst.
"Já Vám říkám pořád, že už to tu potřebuje rekonstrukci! Ale to byste nesměla všechny peníze prohrát v kartách!"vypískla a ukázala na svou vyvynutou patronku obviňujícím prstíkem.
"Shizune..."zavrčela blondýna, ale přerušila ji mocná rána. To když dvře její kanceláře třískly o stěnu, až se tam zarazila klika.
"Tak copak potřebujete, Baa-chan?!"tázal se možná až příliš hlasitě blonďatý mladý muž s rukama za hlavou a puntíkatém šátku na krku. Za ním vešel odevzdaně se tvářící černovlásek s tmavými slunečními brýlemi. Oba v tmavých, mužských kimonech. Naruto v modrém a Sasuke v černém.
Tsunade na chvíli užasle zírala na ty poněkud podivné módní doplňky, ale v mžiku se vzpamatovala.
"Kolikrát-ti-mám-říkat..."usykávala"...že-mě- máš-oslovovat-La-dy-Tsu-na-de?!"
"Tak teda promiňte La-dy-Tsu-na-de..."zazubil se Uzumaki.
"Na tvém místě bych si ty srandičky schovala na horší časy, protože ty vás dva rozhodně neminou!" zařvala ta poslední slova, až měli oba naši nebozí hrdinové pocit, že se jim rozskočí hlava.
"Vy....Vy...V-"
"Pšššššt..."k údivu všech zúčastněných přerušil Tsunadin rozhořčený proslov Sasuke, který si s bolestnou grimasou přiložil ukazováček na ústa a vydal onen káravý zvuk.
"TY!"vypískla Lady a hodila po Sasukem láhev saké, co měla po ruce. Ten ji chytil dřív než se mu stačila rozbít o hlavu a znechuceně se na ni zadíval.
"Hej! hned mi  ji vrať!"
"Když slíbíte, že budete mluvit stručně a potichoučku....."zapředl Uchiha výhružně.
"Cože?! Jak se opovažu-"
"Pšššššt..."tentokrát to byl Naruto, který ji s vyděšeným pohledem usměrńoval. Lady Hokage začal modrat obličej a divoce se jí protáčly panenky.
"Nekřičte na něj..." napovídal jí šeptem a prstem naznačil o kolečko víc a děkoval bohu za Saskeho sluneční brýle, poněvadž věřil tomu, že kdyby je neměl, tak vražedný pohled, kterým ho teď jistě častoval, by ho spálil na prach. Chudák lady si to špatně vyložila, a tak na ubohé chlapce svištěla vzduchem celá bedna saké.
Ještěže měli oba svůj suprácký ninja postřeh a dřevěné krabici se bez potíží vyhnuli.
„Sotva vejdou, už mě rozčilujou… no je tohle normální?“ stěžovala si Tsunade vyjukané Shizune, která jen s mírným úsměvem cosi nesrozumitelného zamumlala.
„Tak dobrá, proč jsme tady?“ ujal se slova znovu Naruto a snažil se krotit svůj zvučný hlas.
„Víte, jde o to… ehm,“ Hokage si odkašlala a zapíchla svůj pohled do Sasukeho. „Jak jsi na tom?“
Uchiha zpupně trhl rameny. Nemíní se zpovídat zrovna jí a už vůbec ne v přítomnosti její sekretářky.
„Moje přítomnost mu dělá dobře, už je na tom líp, viď, Sasu, že jsi na tom líp?“ Naruto upřel svá modrá kukadla na černovláska a visel mu na rtech.
„To určitě, děláš mi ze života ještě větší peklo. Jen se podívej, jak jsem dneska dopad…“ odfrkl si Uchiha.
„Pche!“ Naruto nad tím mávl rukou, věděl, že jeho přítel přehání a že je ve skutečnosti rád, že ho má… no ne?
„Fajn, vidím, že je to lepší…“ vložila se do toho Tsunade, načež se opět odmlčela. Moc se jí nechtělo svěřit jim svůj úmysl. Když ovšem nemá na vybranou.
„To je vše? Dobře, tak my zas půjdem,“ zazubil se Naruto a užuž chtěl vystřelit pryč.
„Ne to není všechno. Mám pro vás misi. Ve vesnici je málo ninjů, takže mi nic jiného nezbývá.“ Její pohled byl plný obav. Nechtěla Sasukeho nikam pouštět, ale co může dělat? Snad ho to blonďaté třeštiprdlo ohlídá stejně jako doteď.
Uchiha se zarazil. Vážně ho pošle na misi?
„Teda baa-chan, to je supr! Jaká mise?“
"Jde o jistý problém ve vesnici ukryté ve Sněhu, pokud jste o ní někdy slyšeli..."vnadná vůdkyně se posílena Narutovým nadšením dala do vysvětlovaní.
"Hmmm..."
",Hmmm´ ano? nebo ,hmmm´ ne?"zamračila se na mladého masového vraha z Uchiha klanu a začalo jí velmi nebezpečně cukat obočí.
"Ano."
Lady Tsunade nabrala do plic mohutnou dávku kyslíku a s veškerým sebezapřením  napočítala do deseti.
"A byl bys tak laskav a prozradil nám co?" Sasuke jen pokrčil rameny a tvářil se stále stejně klidně, i když se mu v očích za slunečními brýlemi pobaveně blýskalo. Naruto jen potěšeně přihlížel. Dlouho neviděl Baa-chan takhle rozpálenou.
"Slyšel jsem jen nějaké povídačky o tom, že prý je na tu vesnici uvalena jakási kletba. Že tam prý žije cosi, co jednou za čas, většinou nějakému opilci nebo poutníkovi, kteří jsou v noci venku, vysaje všechnu krev. A taky, že ačkoli je to skrytá vesnice, shinobi tvoří jen tak desetinu obyvatel, kterých je dohromady tak sedm set..."vyjmenoval to nezaujatě, jako by se bavili o počasí. Tsunade se zatvářila téměř spokojeně.
"Vida, takže jediné, co potřebujete vědět, je....."
"Jak se vyrábí dřevěný kůl?! Kde se dá sehnat krucifix?!!!"přerušil ji zděšeně se tvářící Naruto. Upíři? To mu tak ještě chybělo... a jeden labilní Uchiha k tomu-vražedná kombinace.
"Ehmm...no to jsem zrovna nemyslela...chtěla jsem říct..."
"Že jste si to rozmyslela?! Nikam nemusíme?! Oh díky bohu, já věděl, že přijdete k rozu..."
"Měla jsem na mysli,"zvýšila varovně hlas. S těmi dvěma už jí vážně docházela trpělivost, které beztak moc nepobrala...
"Že tentokrát nešlo o útok na bezdomovce nebo tak... Pachatel zaútočil poměrně brzy a to na skupinku mladých lidí z lepší společnosti. Pravděpodobně není sám, poněvadž všichni ti lidé zemřeli na tomtéž místě, tudíž museli být napadeni najednou. Najal nás otec jednoho z nich. Místní feudální pán. Za dopadení vraha svého jediného syna vypsal velmi slušnou částku, která by mimochodem velmi pomohla rekonstrukci vesnice, v této ošemetné dob-"
"Tak vy nás pošlete do upířího doupěte kvůli penězům?!"vyjekl rozhořčeně modrooký.
"To už rovnou můžete vypsat odměnu za naše hlavy!!! Už je mi naprosto jasný, proč má ta vesnice tak málo obyvatel! A navíc..je přece ,urytá ve sněhu´, ne? To ani nestojí za to... Než bychom se k ní prohrabali...."snažil se vykroutit.
"To je mi rychlá změna, ještě před chvílí jsi byl celej žhavej...."utrousil černovlásek, a podle hlasu bylo znát, že se dobře baví... Naruto jen nafoukl tváře, založil si ruce na prsou a obrátil se zády k tomu provokatérovi. Otřásl se, když na krku ucítil jeho horký dech. Po celém těle mu přeběhl mráz a následně oheň. To když uslyšel:
"Snad by ses nebál hloupé báchorky, ty můj malý strašpytle...?"
Proč mu tohle dělá? Copak neví, že to s ním dělá divy?! Nejspíš ne…
„Nebojim se, ale… jen mám obavy, že bysme to nemuseli přežít ve zdraví. Proti upírům nezmůžem nic!“ Už zase začínal hysterčit.
„Dobrá, takže nádech, výdech, nádech… výdech. Vidíš, jak ti to jde,“ Sasuke se ušklíbl. Neskutečně ho bavil pohled na rozrušeného blonďáčka. Od té doby, co Naruta znal, věděl, že má strach z jediného – nadpřirozených věcí jako jsou například duchové, poltergeisti, zombie nebo právě upíři.
„Tak podívej, žádní upíři neexistuji. Jen tam prostě běhá nějakej úchyl, co lidem vysává krev a nejspíš ji používá k nějakejm zvrhlejm praktikám a raději si ani nebudu představovat, jaký praktiky by to mohly být.“ Tsunadin hlas přerušil ticho, v němž se ozývalo pouze Uzumakiho vehementní funění, kterým se uklidňoval. Někomu s větší fantazií mohl připomínat ženu u těžkého porodu.
„Že neexistují? Copak neznáte Draculu? Vědci se domnívají, že skutečně žil a vědci si nevymýšlí!“
„A DOST!“ Hokage třískla pěstí do stolu, div se nerozpadl na malé třísky. „Na tu misi půjdete a to bez debat. Teď mi zmizte z očí. Zítra se svítáním vyrazíte. Nazdar!“ Co nejrychleji je vypakovala ze dveří, načež se zničeně sesunula na židli, ze které před chvílí vyletěla, jako by ji štípla vosa do zadnice. Konečně klid. Jen ona, Shizune a lahvička delikátního saké – takhle se má trávit poklidné odpoledne.
„Ty ses vyznamenal,“ zahučel Sasuke podrážděně, když si to šinuli cestou domů.
„Co je? Jen jsem řekl svůj názor… mám zlý tušení, že se něco stane. Hele, Sasuke, na to já mám čuch. Na tý naší misi se vážně něco semele, můžeš mi to věřit. Možná občas nevim, která bije, ale za to mám intuici.“
„Úplná ženská…“
„Nemrmlej a padej domů, já si ještě vyřídím pár věcí. Měj se.“ Jen co Naruto dořekl, zmizel jak pára nad hrncem. Uchiha nad tím jen vrtěl hlavou. Pro dobro svého psychického stavu se to ovšem rozhodl neřešit, jinak by nadobro přišel o nervy a do konce života by měl tik v oku.

„Sasukéééé!!!“ Domem se nesl drnčivý zvuk. Už zase. Sasuke rozlepil oči. Nejspíš usnul, protože když přišel domů, natáhl se a chtěl jen tak relaxovat a zničit poslední zbytky alkoholu ve svém těle tím, že nebude nic dělat. Jenže to pako ho zas nenechá. Skvělý.
„Co je?“
„Nemusíme se ničeho bát, všechno jsem už zjistil a obstaral,“ začal Naruto nadšeně a sedl si na postel k Sasukemu. Ten jen tázavě povytáhl obočí. „Byl jsem v knihovně, abych zjistil o upírech ještě víc. Ve dne jsou schovaní, protože jim vadí slunce, proto se útoky děly v noci nebo brzy ráno, kdy je ještě tma. Dále – česnek jim nejspíš nevadí, v průběhu staletí si na něj vypěstovali imunitu, takže ten brát nemusíme. Čím je ale zaručeně zabiješ, je dřevěný kolík, vražený přímo do srdce, proto jsem cestou sebral pár klacků a ještě je stihl zbrousit,“ ukázal prstem do kouta, kde se jich válela hromada. „A kdyby nám to nepomohlo, tak tu mám ještě stříbro, to jim prej taky vadí… No není to bezva, jsme připravení do boje!“ Naruto zářil štěstím. Sasuke mlčel.
„Řekni něco!“
„Nemám slov.“
"A co takhle: Naruto, to je úžasný, mockrát ti děkuju, žes to všechno obstaral za mě?!" navrhl lehce pobouřeně, avšak přesto s nadějí blonďáček, jehož černovlasý kolega ho pouze propálil znechuceným pohledem a položil hlavu zpátky na polštář, jen se pootočil směrem k Narutovi, aby na něj viděl.
"Vážně, ty strašpytle...nemyslím, že by tam na nás čekal hrabě Drákula...kdy už mi konečně uvěříš, že strašidla nejsou. Nemusíš se  tak bát...“ mluvil takovým káravým lehce arogantním hlasem, kterým dospělí v podobných případech mluví se svými dětmi. Naruta ten tón pořádně rozčiloval.
"Já-nejsem-malej-fakan! Tak-se-mnou-tak-laskavě-nemluv..."usykával a pokoušel se tvářit hrozivě, avšak podle toho, že jediná Uchihova reakce byla ta, že si zívnul a pohodlněji se uvelebil v jeho posteli, to nejspíš nemělo pražádný efekt.
"Hej! A proč ses mi nasáčkoval do postele, hmm? Snad tě z toho gauče, na kterým jsi tak trval nerozbolely záda?" ušklíbl se modrooký. Nemohl se ubránit pocitu zadostiučinění. Vždyť mu hned říkal, že na gauči se nevyspí, ale on ne...tak mu to jen patří.
"Když ti to vadí, já tam klidně půjdu spát. Jedna noc navíc už mě nezabije..."zabručel podrážděně a sápal se z postele, jenže ten otravný blonďák měl naprostou pravdu. Už při tom pohybu ho ve ztuhlých svalech píchlo, jako kdyby mu do zad někdo napíchal rozžhavené jehly senbon.
"Neřekl jsem, že mi to vadí, klidně tady buď, ale já na gauč dneska nejdu, potřebujeme se oba na zítřek dobře vyspat, takže pokud chceš spát tady, smiř se s tím, že budeš mít jen polovinu místa,"prohlásil nekompromisně a čekal na odezvu.
„Naruto, jsi gay?“
„Cóóó?“ Uzumaki by se mohl řadit mezi operní zpěváky, jaká výška tónu to byla. „Proč jako, o čem to mluvíš?“
„Jen se ptám, jestli jsi gay… kdybys byl, chápal bych to, že tu chceš spát ve dvou, ale musel bych to odmítnout, protože bych se bál, že po mě vyjedeš. Jestli gay nejsi, pak by to znamenalo jediný – dva kluci budou spát vedle sebe ve vší počestnosti. Když se nad tím ale zamyslíš, mohlo by to bejt divný,“ vyložil mu svou sáhodlouhou a poněkud zvláštní až (na Naruta) složitou teorii Sasuke. „Takže co? Jsi teplej?“
„Nééé, ty idiote!“ zamračil se Naruto a bez řečí si vlezl do postele. „Kdybych byl gay, tak si nemysli, že zrovna ty bys mě přitahoval? Co ty si vůbec myslíš? Že jsi nejlepší a nejdokonalejší a že po tobě musí všichni toužit? To jsi na velikém omylu, můj milý. Nesmíš bejt tak egocentrickej, protože všechno se nemusí točit jen kolem tebe, jasný? A jen tak mimochodem, na čele se ti dělaj vrásky od toho tvýho věčnýho mračení, takže tak dokonalej nejsi!“ S tímto proslovem se Naruto otočil k Sasukemu zády a dál ho ignoroval. Má toto zapotřebí? Vždyť se jen rozčiluje… V duchu uvažoval nad tím co řekl. Přeháněl, když řekl, že Sasuke není dokonalý… on totiž je. Je perfetní, co se týče vzhledu. S povahou to tak trochu pokulhává.
Uchihovi cukaly koutky. Bod pro něj. Opět Naruta rozčílil.
„Dobrou, usuratonkachi,“ zašeptal mu do ucha, aniž by se ho dotýkal a pak zhasl. V pokoji se rozprostřela tma a panovalo ticho.

"Já nejsem gay!"zašeptala hrouda pod peřinou napravo rozhořčeně.
"Nemusíš se tak čílit, vždyť já ti to věřím..."odpověděla kousavě hrouda pod peřinou nalevo, načež se hrouda pod peřinou napravo začala nebezpečně chrout, jak se otáčela čelem k hroudě číslo dvě.
"Kdybych si myslel, že mi to věříš, tak ti to tady jako idiot neopakuju!" zasyčel podrážděně  ten, komu koukala z pod peřin blonďatá hříva.
"A jak tě to vůbec napadlo?! -Taková blbost!"
"Tak...jen mi přišlo podezřelý, že chceš spát se mnou v posteli, to je myslím vcelku pochopitelný, ne?"tázal se černovlásek a ten provokatérský tón z jeho hlasu ne a ne vymizet.
"Já bych spíš čekal, že po tom, cos takovou dobu spal na tom gauči, by ti mělo přijít pochopitelný spíš to, že den před misí tam nechci spát ani já!"odsekl modrooký. Ačkoli nemohli nikoho rušit, oba se dohadovali v největší tichosti-šeptem.
"Možná bych o tom uvažoval tímhle způsobem, kdyby nebylo jistých...okolností, určitě víš, o kterých mluvím, co Naruto?"dobíral si ho  a tón, jakým to říkal, svědčil o tom, že se dobře baví. Naruto v duchu děkoval Bohu za to, že krom světla ho napadlo stvořit taky tmu, poněvadž při vzpomínce na ony "okolnosti" se červenal až za ušima. Další bod pro Sasukeho. "To ale nemá vůbec co dělat s tím, že jsem-! Totiž chci říct s tím, že nejsem..."blábolil celý v rozpacích. Dobře si pamatoval na Sasukeho striptýz i na svou reakci...
"Já ti nevím, Naruto...člověk by řekl, že když se ti líbí pohled na mužské tě-"
"Co to sakra meleš! Mě se přece nelíbí pohled na.... ehhrrrrr...to nemá cenu..sakra, tys mě zase vytočil!" zasyčel blonďák frustrovaně a aby dal průchod svému rozčilení s nafouklými tvářemi si nasyslil do náruče celou peřinu.
"Nebuď jak malej...prostě to přiznej...přísahám, že se ti nebudu smát. Já sám jsem sice spíš na holky, ale klidně ti prozradím, že bych si to s klukem dokázal představit..."sdělil mu jako by nic. Naruto zrudl ještě víc. To když si to taky zkusil představit. Bohužel neznal nikoho, kdo by se hodil na hlavní role, a tak mu jeho otravné podvědomí pohotově předhodilo je dva.
"Já si to teda nedovedu představit..."zalhal spěšně a obrátil se k Sasukemu nekompromisně zády.
"Proč myslíš, že bych si o tobě měl radši myslet, že jsi lhář? To už mi gay připadá lepší." usoudil černooký šeptem. To se Naruta dotklo.
"Tak jo, fain.! Možná, že mám sklony k bisexualitě, stačí?! A co tě to vůbec tak zajímá?"
"Jen jsem se obával, abych to tady s tebou do rána přežil pokud možno nezneužit."odpověděl mu téměř lhostejně, což druhého chlapce pěkně dopálilo. Tak on se mu tady div nepřizná k takový pitomosti, jako že by se mu mohli líbit kluci, a s ním to ani nehne?!
"Už nic neříkej, Sasuke, jinak se z tebe zblázním. Úplně mě pleteš a ještě tě to baví!" šeptal nakvašeně, zatímco Uchihu vzteky zasednul a nakláněl se s bojovně vystrčenou bradou skoro až k němu.
"Já věděl, že se chceš lísat."podotkl Sasuke pobaveně. Naruto z něj urychleně slezl a kdyby to šlo, pískal by jako parní hrnec, jak byl rozčilený. Ale vlastně byl i svým způsobem rád, že ho ten zmetek takhle provokuje. Aspoň nepropadá depresím. Jen se tak kočkujou-jako opravdoví nejlepší přátelé.
"Dobrou noc, Sasuke..."šeptl spokojeně.
"A ta deka?"
"Ta je moje..."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:D

(Hagumi-chan, 15. 7. 2011 16:20)

"Dobrou noc, Sasuke..."šeptl spokojeně.
"A ta deka?"
"Ta je moje..."
:D tak to bylo moc pěkné šikovný Narutoo :D

prosiiiikk

(Saiko, 4. 5. 2011 21:30)

bude pokracovani prosiiim vase povidky jsou nejlepsi XDD nya tesim se na pokracovani XDD nya!

bezva

(Satiras, 11. 4. 2011 21:11)

jejeje to se nám to hezky rozvíjí :D už se těším na další dílek

!!!

(Sys, 6. 4. 2011 19:54)

nejlepší povídka na světě!!! ^^ a pořád nic....ááách jo....x)

!!!

(Sys, 6. 4. 2011 19:54)

nejlepší povídka na světě!!! ^^ a pořád nic....ááách jo....x)

bezva..nya!!!

(SaykoBlackBakeNeko, 5. 4. 2011 8:51)

"Dobrou noc, Sasuke..."šeptl spokojeně.
"A ta deka?"
"Ta je moje..."


hej tak to mě dostalo xD nya!

Aaaaaaaaah

(Nik-in, 4. 4. 2011 14:44)

Miluji tuhle povídku!! Je vážně super =o)
Už se těším na novou kapču a na upíry =oD

...

(Hanka, 3. 4. 2011 15:58)

Jsem zvědavá co bude dál. Bude tam upír nebo něco jinýho?

--------------

(Reizo, 2. 4. 2011 21:16)

pobavilo mě to celé ale nejvíc mě rozsekala poslední věta...xD
moc se těším na pokračování...nic mi nemohlo zlepšit náladu víc,než tohle...xD

...

(tess, 2. 4. 2011 9:19)

skvělá kapitola. pobavila mě celá, ale ta část u tsunade je naprosto úžasná. těšim se na další. doufám, že se tu objeví brzy. takhle sem se potřebovala zasmát už delší dobu. :D

:D:D

(hajky, 2. 4. 2011 0:36)

to bylo pěkný jen tak dál těšim se na další dílek .... tahle povidka se mi fak líbí

...

(Arya, 1. 4. 2011 22:56)

:) pači sa mi to :)
strašne to ich naťahovanie :))) velmi
som zvedava co bude na misii ;3

 

 

Portrét


Akaku okénko pro YaoiFans!

Obrázky a citáty na profil LidéArchiv

Kalendář
<< říjen >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Statistiky

Online: 3
Celkem: 288038
Měsíc: 2915
Den: 102